Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Vítejte v Olomouci / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
St 21. 10.

9°C
zataženo
Čt 22. 10.

12°C
oblačno
 

Kalendář akcí

sdílet
další akce...
flora-leto1

15. 10. 2020–4. 11. 2020 MusicOlomouc 2020: Schnee

12. mezinárodní festival soudobé hudby je zaměřen na tematiku sněhu v hudbě a na severské autory a interprety.

www.facebook.com/events/204923294163678/

flora-leto1

20. 9. 2020–24. 10. 2020 Podzimní festival duchovní hudby

27. ročník festivalu duchovní hudby.

www.podzimni-festival.cz

flora-leto1

28. 10. 2020–1. 11. 2020 Festival Svátky písní Olomouc

Už po 48. přivítá hanácká metropole zpěváky a muzikanty z celého světa. Můžete se těšit na program nabitý koncerty, přehlídkami, výstavami nebo akcemi pro děti.

http://festamusicale.com/festivaly/festival-svatky-pisni-olomouc/

flora-leto1

31. 10. 2020 20 let v UNESCO

Oslava 20. výročí zapsání sloupu Nejsvětější Trojice na seznam UNESCO, koncerty a multimediální show.

www.olomouc.eu

flora-leto1

1. 7. 2020–31. 12. 2020 Streetart slavných osobností

Graffiti slavných osobností vyobrazených na fasádě staroměstského pivovaru.

http://tourism.olomouc.eu

flora-leto1

3. –6. 12. 2020 17:00–23:59 PAF Olomouc 2020

3.–6. 12. 2020
www.pifpaf.cz

www.facebook.com/events/546293739258442/

flora-leto1

17. –18. 4. 2021 Olomoucký tvarůžkový festival

5. ročník festivalu spojeného s ochutnávkou tvarůžkových specialit a regionálních piv, kulturní program, hanácký folklor.

http://tvaruzkovyfestival.olomouc.eu/

flora-leto1

27. –29. 5. 2021 12:00 Beerfest Olomouc 20 let

Dvacátý výroční ročník Beerfestu v Olomouci. Dvě hudební scény, 40 pivovarů a špičky hudební scény.

http://www.pivnifestival.cz

další aktuality...

Aktuality

9. října 2020 (pá)
Sbírkové skleníky jsou v souvislosti s nařízením vlády uzavřeny

Na základě nařízení Vlády ČR ze dne 8. října 2020 se od 9. října 2020 omezují volnočasové aktivity jako návštěvy a prohlídky zoologických zahrad. Do této skupiny nařízení patří také Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc, které jsou proto od 9. října pro veřejnost uzavřeny.

9. října 2020 (pá)
Zoo se uzavírá, potvrdilo vydané usnesení vlády

Na základě písemného usnesení vlády z důvodu zhoršené epidemiologické situace v republice se od pátku 9. října 2020 zavírají i zoologické zahrady. Olomoucká zoo tedy od pátečního rána brány pro své návštěvníky nechá zavřené, zruší se i výukové programy pro školy.

7. října 2020 (st)
Zoologická zahrada zůstává otevřená, kvůli pandemii ale ruší říjnové akce

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace v republice, vyhlášení nouzového stavu a současně z rozhodnutí Bezpečnostní rady statutárního města Olomouce se veškeré akce měsíce října pro veřejnost ruší. Výukové programy pro školy budou probíhat pouze částečně a s režimovým opatřením. Zahrada však stále zůstává pro návštěvníky otevřená s dodržováním pravidla 3R.

2. října 2020 (pá)
Zrušení Mattoni 1/2Maratonů v Olomouci, Karlových Varech a Českých Budějovicích

Do Mattoni 1/2Maraton Olomouc zbývá 10 dní, běžci už měli znát svá startovní čísla a místo toho dnes přišel od organizátorů e-mail o zrušení závodu. Stejnou zprávu dostali i běžci registrovaní na Mattoni 1/2Maratony Karlovy Vary a České Budějovice. Všechny tři závody byly přesunuty z jara a měly se konat v rámci následujících 30 dnů, tedy během vyhlášeného nouzového stavu.