Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Prohlídky města /  Zážitkové prohlídky / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
St 23. 09.

14°C
jasno
Čt 24. 09.

18°C
zataženo
 

Prohlídky města

sdílet

Olomoucí na kole, na lodi i na raftu

ololod-2017

Poznávací plavby přírodní Olomoucí

Plavby po řece Moravě lodí Marie Terezie. Řeka Morava obtéká historické centrum Olomouce a poté protéká do přírodní neregulované části řeky Moravy, kde začíná lodní putování. Součástí plavby je i povídání o historii města, o řece samotné a přírodě kolem řeky.

oloslap

Projížďka Olomoucí na Ološlapu

Nasedněte na jedinečné dopravní vozítko Ološlap a projeďte si sami, s přáteli či s rodinou historickou Olomouc. Obdivovat krásy města můžete během 45 minut dlouhé jízdy, jejíž součástí je i výklad. Ološlap je šlapadlo s přidaným elektromotorem, který usnadňuje jízdu a proto je vhodné pro všechny věkové kategorie. V republice bylo své doby jediné, nyní už inspirovalo i pár ostatních měst. Jízdu je třeba si předem zarezervovat na stránkách www.oloslap.cz

cyklisti-108

Olomouc na kole

Olomouc na kole vám umožní během jediného dne poznat všechna zajímavá místa ve městě a zasvěcený průvodce vám na jednotlivých zastávkách podá ty nejzajímavější informace. Často se dozvíte pikantní příběhy z historie i osudů lidí. Takových zastávek je v průběhu cesty až 20. Uvidíte jak vyhlášené památky (chrámy, kašny, sloupy, hradby), tak i všechny olomoucké parky. Cyklistická projížďka má dvě varianty, které se liší délkou a vede po nejkrásnějších místech města Olomouce.

segway-101

Olomouc na SEGWAY

Objevte SEGWAY v Olomouc! Jsme 1.ORIGINAL půjčovna SEGWAY v Olomouci. Nabízíme super zážitek společně s poznáním nádhérného historického centra Olomouce společně s romantickými městskými parky.

ctyrkolo

Projížďky na čtyřkolech

Přijeli jste do Olomouce s dětmi a chtěli byste se vydat na společnou projížďku na kolech? Využijte atraktivní novinku města Olomouce a půjčte si rodinné čtyřkolo! Svezou se na něm tři dospělí a dvě děti do šesti let. Neváhejte a vydejte se společně na výlet po olomouckých parcích. Cena za kolo (max. 5 osob) 190,-/hodinu. Půjčovna v CK Peřej Tours.

rafty-101

Vyhlídkové a výletní plavby historickou Olomoucí na raftech

Pohodové vyhlídkové a výletní plavby na raftech pod vzácnými památkami města Olomouce po Mlýnském potoce nebo po hlavním toku Moravy částí CHKO Litovelské Pomoraví můžete absolvovat se zkušeným instruktorem kdykoliv na základě vaší objednávky. Minimální počet dospělých osob 3.

Nabízíme jednu trasu Vyhlídkové plavby s dopravou mikrobusem z odjezdového místa od CK PEŘEJ tours (délka plavby cca 25 minut) a dále čtyři trasy Výletní plavby na raftu (dvě po Mlýnském potoce a dvě po hlavním toku Moravy - délka dle zvolené varianty 45 až 150 minut).