Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Aktuality  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
St 28. 09.

14°C
slabý déšť
Čt 29. 09.

12°C
oblačno

Aktuality

datum:

12. září 2022 (po)

perex:

Tradiční oslavy, tradičně obrovský zájem! O uplynulém víkendu si v Olomouci opravdu přišel na své snad každý. Dny evropského dědictví opět nabídly otevřené památky, komentované prohlídky, street art, velkolepé open-air představení Moravského divadla, koncerty i program pro nejmenší. Podívejte se, jak to v centru Olomouce žilo!


datum:

12. září 2022 (po)

perex:

Třídenním festivalem vyvrcholí na Horním náměstí projekt Sportuje celá Olomouc 2022, jehož akce se po celý rok snažily co nejvíce podporovat aktivní využití volného času všech generací. Sportu bude centrum města patřit od 15. do 17. září, v rámci posledního dne přijede akci podpořit také olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.


datum:

12. září 2022 (po)

perex:

Informační centrum je v pondělí 12.9.2022 otevřeno od 13:00 hodin. Děkujeme za pochopení.


datum:

22. července 2022 (pá)

perex:

Z technických důvodů je radniční věž od pátku 22. 7. 2022 do neděle (včetně) 24. 7. 2022 UZAVŘENA. Děkujeme za pochopení


datum:

19. července 2022 (út)

perex:

Už jste si prošli novinku letošní sezony – květinovou stezku? Nová položka na seznamu turisticky atraktivních vychytávek má šest zastavení, která spojují zajímavá místa Olomouce s květinovým aranžmá z dílny Výstaviště Flora Olomouc. Stezkou vás provedou značky květinek na chodnících, koncem týdne už také bude v Informačním centru k dispozici průvodcovský letáček.


název článku:
datum:

11. července 2022 (po)

perex:

Kulturní program oživuje i letos vždy v pátek a sobotu Horní náměstí. Multižánrový festival Večerní pohoda u Trojice přilákal na úvodní koncert davy lidí. Návštěvníci se z festivalu mohou těšit až do 20. srpna. 


název článku:
datum:

7. července 2022 (čt)

perex:

V pátek 8. července v 17:00 hodin je zrušena prohlídka „Za branami města“. Děkujeme za pochopení.


datum:

4. července 2022 (po)

perex:

V průběhu státních svátků 5. a 6. července 2022 bude Informační centrum Olomouc otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.


datum:

17. června 2022 (pá)

perex:

Už tuto sobotu 18. června v sedm hodin odpoledne odstartuje Mattoni 1/2Maraton Olomouc 2022. Není to však jen o sportu a individuálních výkonech, celá akce má rovněž pozitivní ekonomický dopad pro město a kraj. Populární půlmaraton přinese pro region desítky milionů korun v rámci iniciované spotřeby nebo v multiplikačních tržbách. Tisíce sportovců a jejich doprovody se dají čekat také v sobotu, kdy odstartuje další ročník tohoto populárního závodu. „Mattoni 1/2Maraton Olomouc se běží již podvanácté. Jsme moc rádi, že jsme v Olomouci vítáni a že zde zase můžeme uspořádat nejprestižnější závod konající se na Moravě,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.


název článku:
datum:

6. června 2022 (po)

perex:

Koncert i s pávem, venkovní festival pro děti, nasvětlená alej a fontána a také park připomínající guinguette. To vše nabídly Svátky města ve své „zahradní části“ ve Smetanových sadech.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 123}      další »