Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Aktuality  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Út 18. 01.

-0°C
jasno

Aktuality

datum:

29. prosince 2021 (st)

perex:

Novoroční ohňostroj se kvůli nepříznivé epidemiologické situaci v Olomouci opět neuskuteční. Oslavy příchodu nového roku, které se od roku 2015 přesunuly ze silvestrovské půlnoci až na podvečer 1. ledna, vždy přilákaly do centra města tisíce Olomoučanů. Stejně jako před rokem se však i tentokrát vedení města rozhodlo novoroční ohňostroj neuspořádat.


název článku:
datum:

23. prosince 2021 (čt)

perex:

Olomoucká zoo připravila pro návštěvníky na Štědrý den po léta oblíbený dárek v podobě dětského vstupného pro všechny příchozí. „V areálu návštěvníky, věříme, potěší instalace, které se letos rozrostly o scény z předních českých vánočních pohádek.


datum:

14. prosince 2021 (út)

perex:

datum:

3. prosince 2021 (pá)

perex:

Stánky s tradičním zbožím můžete navštívit každý den od 10 do 20 hodin až do 23. prosince. Bez punčů či potravin k přímé spotřebě, i tak ale věříme, že si krásnou atmosféru předvánočního centra města se svými blízkými užijete.


datum:

18. listopadu 2021 (čt)

perex:

Bez kulturního programu, slavnostního rozsvěcování stromu a se zcela jiným konceptem se mají odehrát Vánoční trhy v Olomouci. Vedení města, kraje a pořadatelé Vánočních trhů, Kulturní Olomouc, o.p.s., se dohodli na změnách, které reagují na nepříznivý vývoj pandemie. Trhy měly původně začít 19. listopadu otevřením stánků, samotné slavnostní zahájení s rozsvícením stromu mělo proběhnout v neděli 21. listopadu. Teď jsou však na řadě změny.


datum:

16. listopadu 2021 (út)

perex:

Upozorňujeme na otevírací dobu IC Olomouc v podloubí radnice ve středu 17. 11. od 9:00 do 16:00 hodin. Děkujeme za pochopení.


datum:

3. listopadu 2021 (st)

perex:

Symfonickým koncertem s Moravskou filharmonií Olomouc vyvrcholí letošní ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc 2021 WOMEN. Jako sólisté se představí Miroslav Beinhauer a Pavel Zlámal, filharmonii tentokrát povede Peter Vrábel. Závěrečný festivalový koncert se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu v 19 hodin v sále Reduta.


datum:

2. listopadu 2021 (út)

perex:

Je to tak. Na Horním náměstí už se začínají stavět stánky na Vánoční trhy. Ačkoli slavnostní zahájení trhů je plánované až na 21. listopadu, postavit přes 130 stánků není jen tak, proto jejich montáž začala v centru města už nyní, začátkem listopadu. Vánoční trhy každoročně bývaly akcí, na kterou se sjížděli návštěvníci nejen z různých koutů republiky, ale i ze zahraničí. „Loňský rok však spoustu věcí změnil a to nejhlavnější, v co všichni doufáme, teď je, aby mohly oblíbené trhy v předvánočním čase proběhnout s co nejmenším omezením. Přípravy jsou v plném proudu, začíná se 21. listopadu,“ těší se na olomoucký advent náměstkyně primátora Markéta Záleská.


datum:

2. listopadu 2021 (út)

perex:

Informační centrum Olomouc v podloubí radnice má ve čtvrtek 4.11.2021 zavřeno z důvodu školení pracovníků IC. Děkujeme za pochopení.


datum:

27. října 2021 (st)

perex:

Oslavy svátku vzniku republiky mají v Olomouci letos několik zajímavých doprovodných prvků. Jedním z nich je odhalení obnovené pamětní desky, připomínající první návštěvu TGM na olomoucké radnici v roce 1921. Navíc ale radnici ozdobila speciální květinová aranže v barvách trikolory a lidé se mohou těšit i na další program.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 120}      další »