Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Aktuality /  Selské trhy na Floře budou i v létě / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Ne 20. 09.

10°C
zataženo
Po 21. 09.

20°C
jasno
 

Aktuality

sdílet

Selské trhy na Floře budou i v létě

24. června 2020 (st)

Selské trhy na Floře budou i v létě

Pro velký úspěch budou Selské trhy pokračovat na Výstavišti Flora i v létě. O možnost nakoupit si od lokálních výrobců a pěstitelů tak zájemci nepřijdou ani v červenci a srpnu. Ve Smetanových sadech za Pavilonem A se budou jednou za čtrnáct dní vždy od 13 do 18 hodin.

„Kvůli velké oblibě jsme se rozhodli trhy pořádat i v letních měsících. Takže si můžete poznamenat nové letní termíny: 17.7., 31.7.,14.8. a 28.8. i novou otevírací dobu, kterou v červenci a srpnu prodlužujeme do 18 hodin,“ oznámila garantka akce Zuzana Chalupová. Selské trhy nabízí čerstvé ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, uzeniny a maso, džemy a marmelády nebo kuchyňské bylinky a koření od lokálních producentů a pěstitelů.

Poslední Selské trhy před létem se uskuteční tento pátek 26.června od 13 hodin. Za pavilonem A ve Smetanových sadech se tentokrát mohou návštěvníci těšit na překvapení. „Nákupy potravin vám zpříjemní hudební doprovod brněnské kapely Mosskin (alternative-folk) v rámci spolupráce s iniciativou Univerzity Palackého v Olomouci Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor. Další novinkou, kterou si pro vás v pátek chystáme, je půjčování piknikových košů a dek,“ oznámila za VFO manažerka pro marketing a propagaci Kristýna Buchtová. Aby se koš dostal na každého zájemce, je potřeba je předem rezervovat na chalupova@flora-ol.cz nebo telefonicky na 603 881 316.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Místo: Smetanovy sady, část parku za Pavilonem A
  • Termín konání: 17.7., 31.7., 14.8. a 28.8.
  • Čas: 13:00 – 18:00
  • Doprava: Parkování zdarma u Pavilonu A, tramvajová zastávka Výstaviště Flora