Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Aktuality /  Zoo Olomouc po kalamitě znovu otevřela. Pomoct s následky vichřice chce množství dobrovolníků / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Út 27. 07.

23°C
oblačno
St 28. 07.

22°C
zataženo
 

Aktuality

Zoo Olomouc po kalamitě znovu otevřela. Pomoct s následky vichřice chce množství dobrovolníků

13. března 2019 (st)

Zoo Olomouc po kalamitě znovu otevřela. Pomoct s následky vichřice chce množství dobrovolníků

Po dvou dnech mimořádného uzavření Zoo Olomouc ve středu 13. března znovu otevírá své brány veřejnosti. Po pondělním zprůjezdnění cest v areálu zahrady bylo v úterý odstraněno ještě několik potenciálně nebezpečných, částečně vyvrácených a na ubikace popadaných stromů.

Snažili jsme se vyřešit vše tak, aby bylo možné zoo co nejdříve otevřít, bezpečnost návštěvníků a zvířat je pro nás samozřejmě na prvním místě. V areálu zůstala drobná omezení a prosíme návštěvníky, aby se drželi cest, nevstupovali do lesa a dodržovali pokyny zaměstnanců zahrady.

Děkujeme všem, kteří nabízí svou pomoc, projevovaná vlna solidarity je velkou vzpruhou. V tuto chvíli máme v terénu kromě našich pracovníků i dvě dlouhodobě spolupracující firmy, které řeší akutní záležitosti. Jakmile zvládneme krizový stav a naplánujeme postup dalších prací dle jejich důležitosti, rádi využijeme každou pomocnou ruku. Zájemci o dobrovolnickou činnost mohou své nabídky společně s kontaktními údaji posílat buď mailem na [email protected] nebo přímo prostřednictvím formuláře pro nábor dobrovolníků na https://www.zoo-olomouc.cz/dobrovolnici-v-zoo-olomouc.

Významnou roli pro rychlost likvidace následků vichřice budou samozřejmě hrát i finanční prostředky. Dlouhodobí přátelé Zoo Olomouc vědí, že mohou podporovat naší činnost prostřednictvím adopce zvířat a tím posílit rozpočet zahrady. Bližší informace k této formě pomoci najdete na https://www.zoo-olomouc.cz/adopce-zvirat.

Ještě jednou všem děkujeme za již projevenou i budoucí přízeň a věříme, že také díky Vám se podaří momentální neutěšený stav našeho areálu brzy napravit.

Průběžně budeme o odstraňování škod informovat i formou fotografií a videí přes média, na našich webových stránkách a facebooku.

Za celý kolektiv zaměstnanců Zoo Olomouc
Karla Břečková, Marketing, Zoo Olomouc