Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Infocentrum nabízí /  Audioprůvodce / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
So 25. 03.

13°C
slabý déšť
Ne 26. 03.

10°C
zataženo

Infocentrum nabízí

Prohlídky s audioprůvodcem

audiopruvodce-2013b

Půjčovné:

100 Kč, držitelé Olomouc region Card zdarma. Při zapůjčení je vybírána vratná záloha 300 Kč.

Audioukázky výkladu (MP3):

Pro individuální návštěvníky Olomouce nabízíme speciální službu – zapůjčení tzv. audioprůvodce.

Audioprůvodce po městě

V informačním centru v podloubí radnice jsou pro Vás připravena sluchátka, která obsahují celkem devadesátiminutovou nahrávku o nejvýznamnějších památkách města v češtině, angličtině, němčině, francouzštině, italštině, ruštině nebo polštině.

Pomocí jednoduchého ovládání si sestavíte vlastní prohlídku historického centra a můžete vyrazit!

audiopruvodce-mapa

Audioprůvodce po radnici

Projděte si interiér olomoucké radnice a prohlédněte si tři stálé expozice, které jsou věnovány historii olomouckého orloje, olomoucké radnice a samotného města Olomouce.

Návštěvníkům nabízí informační centrum službu - zapůjčení audioprůvodce. V informačním centru v podloubí radnice jsou pro Vás připravena sluchátka, ve kterých naleznete nahrávku k prohlídce radnice v češtině, angličtině a němčině.

Expozice jsou volně přístupné veřejnosti v úředních hodinách magistrátu nebo v rámci prohlídky Olomouc v kostce.

Cena za půjčení audioprůvodce 30 Kč/hod, záloha na zapůjčení 300 Kč.

Projekt Elektronizace služeb Informačního centra Olomouc byl spolufinancován z prostředků Olomouckého kraje a Strukturálních fondů EU prostřednictvím SROP.

Přílohy:

ikona Olomoucký hrad (Audio, 1.5 MB)
ikona Zápůjční list Audioprůvodce (Dokument DOC, 53.8 KB)
ikona Orloj (Audio, 0.3 MB)
Mastodon