Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Hry ke stažení  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Ne 29. 01.

-3°C
skoro jasno

Hry ke stažení

Mobilní hry a aplikace

Hry ke stažení do Vašich mobilních telefonů.

Mozart v karanténě | mobilní herní trasa

mozart-v-karantene

Jedenáctiletý Wolfgang Amadeus Mozart prchá s rodiči z Vídně před epidemií černých neštovic. Marně. Přežije to?

Cestujte v čase a vydejte se po stopách malého Mozarta v Olomouci.
Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.
Délka trasy 1,7 km | trvání 1 hodina

Android: stáhnout zdarma.
iOS: stáhnout zdarma.

 

Geofun - výletní hry

hra-geofun

Zachraň olomouckou pevnost

Pomoz Michalovi nalézt a složit tajnou špiónskou mapu a zachraň pevnost Olomouc před vyhozením do povětří.

Olomouc Jana Sarkandra

Chceš poznat osud světce, který byl umučen k smrti, protože nechtěl vyzradit zpovědní tajemství? Při prohlídce Olomouce Ti bude osobně průvodcem!

Olomoucký stroj času

Vydej se do středověké Olomouce, král Václav III. se právě chystá na válečné tažení do Polska!

GEOFUN je zábavná geolokační aplikace nové generace, která zábavnou formou příběhů seznámí se zajímavými místy, turistickými cíly, utajenými historkami či místními rodáky. Během plnění úkolů (geosrand) budeš fotografem, filmařem, spisovatelem, budeš plnit rozličné úkoly a odpovídat na všetečné dotazy od svého průvodce. Zkrátka pestrá a aktivní zábava s Tvým telefonem, při kterém budeš objevovat zajímavá a často i skrytá místa! Každá hra je vlastně výlet s vlastním průvodcem poskytující nezbytnou navigaci a pomoc prostřednictvím map.

Android: stáhnout zdarma.
iOS: stáhnout zdarma.

Olomouc Labyrinth

hra-labyrinth

Poznejte město Olomouc jinak a zahrajte si hru, která vás bude bavit. Vydejte se na bezpečnou cestu 3D bludištěm vytvořeným podle olomouckého modelu města, který je umístěn v centru města.

Cílem hry je posbírat hvězdy, které se v labyrintu nacházejí, musíte však dávat pozor na bomby, které se vám objeví v cestě. Čeká na vás cesta v 16 různě obtížných úrovních, které na sebe navazují.

Hra je určena všem věkovým kategoriím a najdete v ní zajímavé snímky města. Ty se objeví vždy po zdolání určitého stupně.

Hra vznikla za podpory dotace Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci celostátní soutěže Obec přátelská rodině v roce 2014.

Android: stáhnout zdarma.

Ke stažení

Mastodon