Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Olomouc TOP - Party life  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Čt 09. 02.

-7°C
jasno

Party life

Do víru nočního života se mohou vydat ti, kteří touží po zábavě až do rána. Vyrazit můžete do mnoha olomouckých hospůdek, pivovarů, barů a kaváren. Jejich styl i nabídka jsou velmi rozmanité, takže si přijde na své milovník dobrého piva i svěžích středomořských koktejlů.

ŽIVÉ MĚSTO PLNÉ MLADÝCH LIDÍ, PULZUJÍCÍ ZÁBAVOU VE DNE I V NOCI

Olomouc je živé pulzující město plné mladých lidí, hudebních klubů, diskoték, studentských kaváren, nejrůznějších představení, kin i sportovišť. Díky Univerzitě Palackého, druhé nejstarší univerzitě v Česku založené už v roce 1573, potkáte denně v ulicích města přes dvacet tisíc studentů.

Celý den i noc je živo v okolí tzv. Vodních kasáren, dochované části pevnosti z dob císařovny Marie Terezie jen kousek od hlavního náměstí. Najdete zde kavárny, bary i vinotéky, stejně jako lákavý výběr domácí i mezinárodní kuchyně ve stylových hospůdkách a restauracích. Nechybí ani podniky, kde se tancuje až do rána.

Hudební lahůdky „na živo“ pak servíruje v Olomouci dobrá desítka klubů, užít si lze dle libosti jazz, blues, pop, rock, hip-hop nebo metal. V olomouckých ulicích potkáte i svérázné hospůdky s jedinečnou atmosférou, stejně jako originální prostory pro netradiční a alternativní žánry.

Pro aktivní zábavu je v Olomouci mnoho příležitostí, ať už si vyberete taneční párty nebo některé z moderních sportovišť, plavecký stadion, Aquapark či třeba adrenalinové lanové centrum.

Na projížďky po městě a okolí si můžete v centru půjčit kolo, vyznavače jízdy na in-line bruslích v Olomouci čekají stezky i velký okruh mezi loukami. Na kole nebo na raftu se můžete vydat po Olomouci i s průvodcem.

Na výběr je také spousta míst, kde složit hlavu. Kromě mnoha penzionů a hotelů různých kategorií nechybí ani levné hostely a ubytovny. Během prázdnin lze za příjemné ceny nocovat i na univerzitních kolejích.

Mastodon