Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Olomouc TOP - Family friendly  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Ne 29. 01.

-3°C
skoro jasno

Family friendly

Olomouc je ideálním místem pro rodinu s dětmi. Přijeďte k nám aktivně prožít dovolenou a využijte všech výhod a slev, které nabízíme!

PŘÍJEMNÉ A ROZMANITÉ MÍSTO K ŽIVOTU, KDE TO BAVÍ CELOU RODINU

Olomouc, to je spousta lákadel, pohodových míst i sportovišť pro celou rodinu. zoologická zahrada láká mnohými zajímavostmi. Okouzlí krásným lesním prostředím, ale najdete zde i pavilony s netopýry či s mořskými akvárii se žraloky a korálovými rybkami, průchozí výběhy opic, vyhlídkovou věž i lanové centrum mezi stromy s dalšími atrakcemi i pro ty nejmenší děti.

Skvělým rájem vodní relaxace i adrenalinové zábavy je moderní Aquapark s vnitřními atrakcemi i letním venkovním areálem. Jen pár kroků z centra je pro sportovní plavání k dispozici velký plavecký stadion, za městem najdete i několik lákavých míst ke koupání v přírodě.

Olomoucké parky s barevnými dětskými hřišti jsou jako stvořené pro sport, procházky či rodinný piknik. Nechybí kilometry in-line stezek, můžete si půjčit kola k vyjížďkám nebo si objednat výlet po klidné řece Moravě na raftu. V útulných hernách a dětských centrech najdou rodiče klidnou chvíli na kávu, když si děti zrovna hrají. Za rodinnou zábavou lze zajít na bowling, minigolf, badminton a všechny další oblíbené týmové aktivity. Za pořádnou porcí adrenalinu se musí šplhat do výšek na překážky v místním lanovém centru.

Veteran Arena oslní stovkou naleštěných historických automobilů, Arcidiecézní muzeum překvapí bohatostí a rozmanitostí honosné sbírky. Interaktivní muzeum vědy v areálu Korunní pevnůstky, Pevnost poznání, vám zase hravou a zábavnou formou představí přírodní i společenské vědy. Neváhejte také navštívit sousední Muzeum Olomoucké pevnosti. Skvělým cílem pro výlet po okolí může být pohádkový hrad Bouzov, překrásné krápníkové jeskyně, hanácký skanzen nebo loštické Muzeum Olomouckých tvarůžků.

Mastodon