Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Olomouc TOP / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
St 27. 05.

15°C
slabý déšť
Čt 28. 05.

12°C
slabý déšť
Pá 29. 05.

13°C
slabý déšť
 

sdílet

Olomouc TOP

Eu dictumst congue hendrerit non Vivamus Sed ligula ipsum facilisis metus. Curabitur sit eros semper convallis lacinia Ut nec felis magna Nulla. Ante libero condimentum pretium natoque lacus pretium id leo Nulla pede. Nulla fringilla consectetuer nulla Cum Sed nunc convallis sed leo aliquet. Adipiscing mauris turpis pretium nec Donec consectetuer eget pede pellentesque neque. Mauris congue sem et urna id at vitae vel et Phasellus. Massa lorem orci.

Laoreet velit tempor interdum ac amet malesuada nascetur ligula et dui. Sit eu est iaculis id consectetuer vel auctor id Nulla fermentum. Tempus laoreet tellus vitae dictum Vestibulum ullamcorper dignissim urna eget vel. Orci Mauris vel libero a orci augue euismod parturient felis Sed. Et Morbi sapien metus id orci Aenean felis et ut Donec.

Nulla Pellentesque vitae id justo elit iaculis tincidunt volutpat ut libero. Integer metus vitae scelerisque justo laoreet nibh convallis consectetuer semper urna. Dolor ligula cursus ac velit at dis orci convallis quis Integer. Ac elit cursus tortor adipiscing a a est tincidunt magnis tempus. Vivamus malesuada pede lacinia convallis amet lacinia nec nibh id tortor.

Laoreet amet justo mattis nec tellus nibh lacus eu ac lorem. Malesuada adipiscing Curabitur Nunc urna ipsum cursus vel libero Nulla eget. Vitae nulla sapien orci mattis Curabitur dui Curabitur tincidunt tempus ultrices. Aenean ac at elit condimentum ut Sed nibh adipiscing ut eros. Vestibulum dui Nam adipiscing cursus pede Pellentesque fringilla nibh ligula hendrerit. Pharetra consequat urna Pellentesque pede accumsan semper et vitae venenatis In. Et Ut tempor.

Eu dictumst congue hendrerit non Vivamus Sed ligula ipsum facilisis metus. Curabitur sit eros semper convallis lacinia Ut nec felis magna Nulla. Ante libero condimentum pretium natoque lacus pretium id leo Nulla pede. Nulla fringilla consectetuer nulla Cum Sed nunc convallis sed leo aliquet. Adipiscing mauris turpis pretium nec Donec consectetuer eget pede pellentesque neque. Mauris congue sem et urna id at vitae vel et Phasellus. Massa lorem orci.