Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Olomouc TOP - Místo pro váš byznys  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Ne 29. 01.

-3°C
skoro jasno

Místo pro váš byznys

Zaujala Vás Olomouc natolik, že byste zde rádi uspořádali seminář, kongres či prezentaci? Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky.

Místem pro Váš kongres mohou být klasické kongresové prostory v hotelech a na výstavišti. Doporučujeme uspořádat semináře i v netradičním prostředí, např. na fortu 17 Křelov či v golfovém klubu.

MODERNÍ, ROSTOUCÍ A PROSPERUJÍCÍ CENTRUM CELÉHO REGIONU

Olomouc je průsečíkem hlavních center střední Evropy. Do Prahy, Vídně, Bratislavy či Krakova je to z ní prakticky stejně daleko. Výborné dopravní spojení, ideální poloha, kongresová centra, komfortní hotely i pestrá škála služeb a relaxace – to vše nabízí Olomouc pro vaše obchodní a pracovní setkání, nápady i inspiraci. Špičková výzkumná centra zdejší univerzity, potenciál schopných a vzdělaných lidí, zajímavé projekty a investice se starají o rozvoj moderní metropole pro více než půl milionu obyvatel celého kraje. Olomouc je prostě skvělým místem pro podnikání, obchod i kongresy.

Autem se do města dostanete po pohodlných rychlostních silnicích či dálnicích z několika směrů. Cesta na nejbližší mezinárodní letiště do Brna nebo Ostravy vám tak bude trvat jen okolo čtyřiceti minut. Přímé spojení s Prahou zajišťují rychlíky jezdící přes den každou hodinu, komfortním vlakem SuperCity Pendolino jste v hlavním městě za pouhé dvě hodiny.

Olomouc nabízí nespočet možností k přenocování ve stylu, jaký si vyberete – od útulných penzionů v historickém centru až po kategorii čtyřhvězdičkových hotelů se stovkami lůžek.

Pro kongresy, konference i semináře jsou vám k dispozici moderně vybavené sály a jednací místnosti, komorní prostory a stylové salonky pak oceníte k nerušenému obchodnímu jednání. K uvolnění po náročném dni jsou k dispozici komfortní wellness centra, moderní sportoviště, kurty i kryté haly pro tenis či squash. Relaxaci vám přinese i ochutnávka některé ze specialit v místních restauracích, nebo aktivní odpočinek na osmnácti jamkách nedalekého golfového hřiště.

Mastodon