Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Volný čas - Sportovní aktivity /  Squash, badminton  /  OMEGA centrum sportu a zdraví / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
St 22. 03.

8°C
oblačno

Sportovní aktivity

OMEGA centrum sportu a zdraví

OMEGA centrum sportu a zdraví
   

Legionářská 19, Olomouc

Telefon: (+420) 585 205 700; (+420) 585 205 800

E-mail: [email protected]

Web: http://www.omegasport.cz

Otevřeno: Po–Ne 6:00–23:00

Podrobné info:

Sportovní areál s krytou halou se nachází v blízkosti Androva stadionu a NH hotelu. Pod střechou jsou čtyři tenisové dvorce s kobercovým povrchem. K dispozici je také badmintonová hala se čtyřmi kurty. Areál dále nabízí 9 antukových kurtů. Součástí areálu jsou rovněž tři kurty pro squash. Sportovci mají také možnost využít wellness centrum se solárii, masážemi a mokrou zónou

Squash

Nabízíme vám hru v nejhezčím squashovém prostředí v Olomouci. Hraje se na čtyřech kurtech od firmy ASB. Jedinečnost prostoru dotváří posuvná stěna na kurtu č. 3, který lze využít také ke čtyřhře. Celý prostor poskytuje vysoký komfort hry pro hráče. Dostatečná velikost prostor pro rozcvičení a zázemí za kurty svědčí o odborné architektonické přípravě projektu.

Diváky potěší přehledností a dostupností. Ke sledování mají na výběr hned několik pohledů. Jednak ze židliček či pohovek u squashových kurtů ale také z prostorné galerie ve 2. patře.

Návštěvníky, kteří se touží zlepšovat ve své technice, uspokojíme ve spolupráci s týmem profesionálních trenérů, kteří získali certifikaci České squashové asociace. Poskytujeme osobní trénování hráčů všech věkových skupin, pro ty nejmenší je k dispozici squashová škola.

Adventure golf

Jedná se o oblíbený rekreační i profesionální sport a především rodinnou zábavu, která má své kořeny v Severní Americe. Adventure golf nabízí v podstatě klasický golf zmenšený do velikosti minigolfových drah. S minigolfem má ovšem adventure golf společnou pouze velikost drah. Dalo by se říci, že adventure golf je určitým hybridem mezi golfem a minigolfem a příjemným způsobem spojuje prvky obou sportů.

Adventure golf mohou hrát jednotlivci nebo skupiny hráčů. Cílem hry je podobně jako u golfu dopravit míček v co nejmenším počtu úderů do jamky. Vítězem se nakonec stává hráč s nejmenším součtem úderů na všech jamkách.

Kluby působící v centru

  • Aerobik klub Olomouc (děti), Badnintonový klub OMEGA Olomouc, ITS tennis centre, Squashový klub mládeže Olomouc

Sporty

  • badminton, tenis, squash, stolní tenis, fitness, milon circle, skupinové cvičení, cvičení pro děti AEROBIK KLUB, TRX funkční trénink, aero yoga, adventure golf, poradna + diagnostika


Fotografie:

OMEGA centrum sportu a zdravíOMEGA centrum sportu a zdraví
Mastodon