Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Volný čas - Sportovní aktivity /  Bruslení, in-line  /  In-line škola LENE / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
So 27. 11.

1°C
mírné sněžení
 

Sportovní aktivity

In-line škola LENE

In-line škola LENE
   

Jílová 3, Olomouc

Telefon: (+420) 725 591 084, (+420) 739 421 694

E-mail: [email protected]

Web: http://www.inline-olomouc.cz

Podrobné info:

Škola kolečkového bruslení LENE je profesionální in-line škola založená Mgr. Lenkou Coufalovou Buchcárovou, mistryní Evropy a ČR ve freestyle slalomu. Hlavní náplní školy je výuka in-line bruslení dětí od 4 let, dospělých i seniorů. Hlavní výuka probíhá během in-line sezóny (duben - září) venku na asfaltovém plácku Letní scény v parku Smetanovy sady a v rámci zimní sezóny (říjen - duben) v krytých prostorách KD LOLA (Sudova 16, Olomouc - Nový svět). Při výuce dětí se řídíme mottem: "Škola hrou!"

Forma výuky je skupinová i individuální. Klademe důraz na profesionalitu, individuální přístup, správnost a bezpečnost výuky. K dispozici máme půjčovnu bruslí a chráničů (zapůjčení je nutné domluvit předem).

Zkrátka: Pokud chcete naučit děti nebo sebe bruslit, kontaktujte nás a my vám s bruslením rádi pomůžeme. Naučíme bruslit každého! :-)

In-line bruslení pro děti:

 • Kroužek in-line bruslení
  Hlavní in-line sezóna (duben - září), asfaltový plácek Letní scény (vedle jezírka), park Smetanovy sady
  • Začátečníci: pondělí (16:30 - 18:00)
  • Mírně až středně pokročilí: úterý (16:30 - 18:00)
  • Pokročilí a freestyle slalom: středa (16:30 - 18:00)
 • Zimní sezóna (říjen - duben), kryté prostory KD LOLA (Sudova 16, Olomouc - Nový svět)
  • Začátečníci: pátek (15:30 - 16:30)
  • Mírně až středně pokročilí: pátek (16:30 - 17:30)
  • Pokročilí a freestyle slalom: pátek (17:30 - 18:30)
 • Příměstký tábor in-line bruslení
  (zábavný týden na bruslích o letních prázdninách)
 • Individuální výuka pro děti
  (pro začátečníky i pokročilé dle individuální domluvy)

In-line bruslení pro dospělé:

 • Víkendové semináře in-line bruslení (intenzivní skupinové kurzy o víkendu dle vyhlášených termínů)
 • Technika in-line bruslení (skupinové kurzy dle zájmu a vyhlášených termínů)
 • Individuální výuka pro dospělé (pro začátečníky i pokročilé dle individuální domluvy)

In-line bruslení pro seniory:

 • Kurz in-line bruslení pro seniory v rámci projektu Senioři bez hranic (letní prázdniny)
 • Víkendové semináře in-line bruslení (intenzivní skupinové kurzy o víkendu dle vyhlášených termínů)
 • Technika in-line bruslení (skupinové kurzy dle zájmu a vyhlášených termínů)
 • Individuální výuka pro dospělé (pro začátečníky i pokročilé dle individuální domluvy)

Další činností školy je zajišťování pestrého doprovodného programu na in-line bruslích pro obce, města, firmy a organizace.

Nabídka doprovodných programů na vaše akce:

 • In-line aréna (hry a soutěže na in-line bruslích pro děti i dospělé)
 • Výuka bruslení (in-line školka pro děti a in-line škola pro dospělé, team building)
 • Exhibiční vystoupení (freestyle slalom a tanec na bruslích - roller danec)
 • Pořádání in-line zavodů (otevíráte in-line stezku? uspořádáme pro vaše občany/nadšence malé závody)
 • Diskotéka na bruslích (roller disco - párty na bruslích)
 • In-line vyjížďky městem a obcí

Půjčovna in-line bruslí Olomouc:

 • Dětské, dámské a pánské in-line brusle
 • Zapůjčení bruslí a chráničů je nutné domluvit předem
 • Zapůjčení po předložení dokladu totožnosti
 • Vratná záloha při půjčení bruslí mimo výuku 1000 Kč/pár
 • Více informací na webu školy...


Fotografie:

In-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENEIn-line škola LENE