Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Volný čas - Sportovní aktivity /  Bruslení, in-line  /  HEPA in-line school / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
So 27. 11.

1°C
mírné sněžení
 

Sportovní aktivity

HEPA in-line school

HEPA in-line school
   

Dobrovského 25, Olomouc

Telefon: (+420) 774 216 219

E-mail: [email protected]

Web: http://www.hepaoutfit.cz

Podrobné info:

In-line bruslení je v současné době jeden z nejpopulárnějších letních sportů na celém světě, jeho obliba stále roste a stává se tak velmi atraktivní pohybovou činností. Že Vás to ještě nezasáhlo? Ani Vaše děti? Tak na nic nečekejte. My, Vám v tom pomůžeme!

  • HEPA (Health Enhancing Physical Activity) – zdraví rozvíjející pohybová aktivita. Tento termín zavedla WHO (Světová zdravotnická organizace)
  • In-line school – škola in-line bruslení

Hepa in-line school vznikla v roce 2007, kdy se skupina mladých lidí rozhodla, že se bude snažit pomocí optimálních pohybových aktivit pozitivně ovlivňovat životní styl a zdraví obyvatel. Jednou z těchto aktivit je in-line bruslení, na které HEPA in-line school zaměřila svou pozornost.

Během 3 let se podařilo vybudovat síť škol in-line bruslení po celé ČR a získat tak postavení největší školy in-line bruslení v České Republice. Naše pobočky najdete v těchto městech:

  • Brno
  • Olomouc
  • Ostrava
  • Praha
  • Prostějov
  • Třinec
  • Ústí nad Orlicí
  • Zlín

V roce 2009 jsme tak zorganizovali 24 HEPA BladeNights (večerních jízd), kterých se zúčastnilo přes 13000 bruslařů, naší školičkou pro děti prošlo přes 670 malých ratolestí a odučila se spousta soukromých lekcí, jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilejší jezdce.

Zajímá Vás, jak to děláme a co všechno vlastně nabízíme? Pak čtěte dál…

In-line školička pro děti

Příměstské tábory na kolečkových bruslích. Pro děti týden plný zábavy, smíchu a nových kamarádů, kdy se naučí jezdit na kolečkových bruslích a zdokonalí i další schopnosti.

Pro rodiče troška klidu, pohody a odpočinku. Děti do in-line školičky můžete dát přes celé letní prázdniny.

Jak školička probíhá?

Rodiče přivádějí děti do školičky vždy do 8:00, vyzvedávají si je pak v 16:00. Hlavní náplní dne je výuka in-line bruslení (dle vypracované metodiky in-line bruslení, max. 3 hodiny denně), dále hry bez bruslí i na bruslích, umělecká tvorba (kreslení, malování, skládání), různé soutěže atd.

Kdo se o děti stará?

Celý týden se o děti stará instruktor starší 18-ti let. Jelikož už bude školička fungovat 4-tým rokem, mají instruktoři zkušenosti z let předchozích. Všichni také úspěšně prošli kurzem Instruktor in-line bruslení, který je akreditovaný Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy.

Kolik to všechno stojí?

Za týdenní školičku, v jejímž rámci děti mají každý den výuku bruslení, oběd v restauraci, 2x denně svačinku, pitný režim po celý den a 1x výlet do aquaparku (pouze v Olomouci) a 1x výlet na rafty (také pouze v Olomouci), zaplatíte 1900 – 2900 Kč (podle města ve kterém školička probíhá).

Co mám udělat pro přihlášení dítěte a kde získám podrobnější informace?

Na našich internetových stránkách www.hepaoutfit.cz v sekci Služby/Tábory/In-line školička Olomouc naleznete všechny dostupné informace i přihláškový formulář.

Soukromé lekce in-line bruslení

Líbí se Vám jízda na kolečkových bruslích? Ale neumíte to nebo máte strach? Nebo se chcete jen naučit bezpečně a rychle zabrzdit? Naše soukromé lekce s instruktorem jsou tady pro Vás.

K čemu instruktor?

Na co, toho nepotřebuji, naučím se sám. Tak tohle je přesně ta chyba, kterou dělá spousta začátečníků v různých sportovních odvětvích.

Začátečníci se s instruktorem naučí základy během pár hodin a hlavně správně. Zamezí se vzniku špatných pohybových návyků a stereotypů, které se později velmi těžko odstraňují. Tím, že se přihlásíte, na naše soukromé lekce samozřejmě snižujete možnost případného zranění.

Pokročilejší jezdci mnohdy během jediné hodiny zdokonalí prvky, které jim dělají potíže a profesionálové ještě více zefektivní a vylepší styl jízdy.

Jednoduše a jasně je výuka pod vedením instruktora mnohem efektivnější, rychlejší a bezpečnější než samo-výuka.

Kde se instruktoři berou?

HEPA in-line school má vypracovanou vlastní metodiku výuky. Každý instruktor musí úspěšně projít kurzem, kde po splnění všech náležitostí získá licenci akreditovanou MŠMT. Poté se může podílet na výuce in-line bruslení v pobočkách HEPA In-line school.

Jak se mohu na lekci objednat a kolik budu platit?

Objednáte se na www.hepaoutfit.cz. Služby/Výukové lekce/In-line bruslení najdete telefonní čísla do všech měst, kde působíme a také aktuální ceník soukromých lekcí.

Odpolední bruslení pro děti

Probíhá vždy 2x týdně v pondělí a ve čtvrtek od 16:30 do 18:00 na dopravním hřišti v Olomouci (Legionářská ulice), ovšem pouze za příznivého počasí. Děti se učí bruslit pod vedením instruktora pomocí metodických cvičení, hrají zábavné hry a společně zažívají radost z pohybu na in-linech.

HEPA BladeNights

Skvělá příležitost, jak se bezpečně projet na bruslích večerním městem, na jinak těžko dostupných ulicích, v doprovodu městské policie nebo Policie ČR a ještě k tomu zcela zdarma.

Peloton bruslařů v klidu projíždějící městem, policejní doprovod, sanitka, instruktoři a auto s hudbou? To je HEPA BladeNight, které se můžete zúčastnit! Žádný závod, žádné startovné, stačí jen přijít a nazout brusle!

Že nemáte brusle a přesto byste rádi jeli?

Nevadí, my Vám zdarma jedny půjčíme. V HEPA Test-centru, které je přítomné téměř na každé vyjížďce, si můžete zapůjčit brusle značky ROLLERBLADE.

Kde a kdy se tyto akce konají?

Podrobné informace o HEPA BladeNights, termínech, městech a časech, ve kterých se jízdy konají naleznete na našich internetových stránkách.


Fotografie:

HEPA in-line schoolHEPA in-line schoolHEPA in-line schoolHEPA in-line schoolHEPA in-line schoolHEPA in-line school