Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Volný čas - Sportovní aktivity /  Golf, minigolf  /  Golf Resort Olomouc  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Pá 09. 12.

1°C
sněžení

Sportovní aktivity

Golf Resort Olomouc

Golf Resort Olomouc
   

Véska 40, Dolany – Véska

Telefon: +420 602 512 822

E-mail: [email protected]

Web: http://www.golf-olomouc.cz

Podrobné info:

Nový moderní komplex poskytující ty nejlepší služby, které uspokojí i nejnáročnější z vás, jsme slavnostně otevřeli 24.6. 2012.

Mistrovské hřiště - Od r. 2006 se již můžeme pochlubit klasickým osmnáctijamkovým hřištěm par 72 se zavlažovanými odpališti, greeny a fairwayemi. Odpaliště jsou koncipována pro 4 kategorie, dvě pro muže a dvě pro ženy.

Veřejné hřiště - PUBLIC COURSE v areálu GOLF RESORTU OLOMOUC má 9 jamek v délce 85 - 200 m s perfektně upravenými greeny, které jsou chráněny pískovými překážkami, stejně jako je tomu na "velkém" hřišti. Hráči se setkávají i s vodní překážkou, přírodní strží, biozónou, se stromy na cestě k jamce i s různě střiženou trávou, která může jednotlivé rány značně zkomplikovat. Hra na tomto hřišti je zajímavá a nelehká i pro dobré hráče s handicapem, pro začátečníky je výbornou průpravou k získání handicapu 54.

Tréninkové plochy - se sestávají z 12 míst na krytém odpališti, 30 míst na cvičné louce, prostornými putting a chipping greeny se cvičnými bunkery.

Svoje auto zaparkujete přímo před novou klubovnou, k dispozici jsou hned dvě kamerami hlídaná parkoviště s kapacitou 130 respektive 70 míst.

Kromě klubových prostor vás rádi přivítáme ve stylové restauraci s bohatým menu a kapacitou 80 míst. Vyznavači kvalitní kávy určitě uspokojí své chuťové buňky v útulné kavárně pro 35 osob

Pro firemní akce je jako stvořená seminární místnost, která disponuje tím nejkvalitnějším technickým vybavením a pojme až 90 lidí.

Ubytovat se můžete v některém z jedenácti útulných dvoulůžkových pokojů 4* hotelu, který se nachází v 1. patře nad klubovnou.

Nechybí ani nový PRO-SHOP s kompletním golfovým vybavením. Kromě všech renomovaných značek si lze zakoupit i naprosto originální věci s logem GOLF RESORTU OLOMOUC. Např. polokošile jsou šity na zakázku a nikde jinde neseženete stejné.

Na pohodlí a zázemí samotných golfistů se samozřejmě také nezapomnělo. Kromě originálních a luxusně vybavených šaten a špičkově vybavených sprch je hráčům k dispozici kvalitní "begárna". Přímo z šaten vyjdete ven ke garáži, kde máme zaparkované buggy. Využít můžete i prostoru s vybavením očištění vaší golfové výbavy a výstroje.

Ti z Vás, co se rádi kochají krásnými výhledy, budou naprosto unešeni, pokud si udělají pohodlí na některé ze dvou teras. Z té první se Vám pod nohama nádherně rozprostře celá Haná i s její metropolí Olomoucí. Na druhé terase můžete zabrousit pohledem do přírody, kde se vyjímá jezírko, do kterého zabíhá green jamky č. 18. Nad jezírko zabíhá molo, na kterém si můžete odpočinout a kochat se okolní krajinou. S dobrým drinkem v jedné ruce a třeba i doutníčkem v té druhé může na všech terasách i mole v jednom okamžiku relaxovat přes 200 osob.

Kompletně se vybudovala také nová infrastruktura. Přesvědčit se o tom můžete například při svezení zbrusu novými golfovými autíčky poslední generace po areálových cestičkách.

Určitě sem nezveme jen golfisty, ale pohodové chvilky zde můžou strávit také rodiny s dětmi, mladé páry i senioři.

Kromě golfových turnajů pro Vás zorganizujeme večírky, svatby, oslavy, semináře, workshopy a celou řadu dalších akcí.

Všichni jste proto srdečně vítáni.


Fotografie:

Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc
Mastodon