Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Volný čas - Sportovní aktivity /  Adrenalinové sporty  /  Hrubá Voda Park Sportu / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Pá 12. 08.

26°C
skoro jasno
So 13. 08.

20°C
zataženo

Sportovní aktivity

Hrubá Voda Park Sportu

Hrubá Voda Park Sportu
   

Hrubá Voda 21, Hlubočky

Telefon: (+420) 581 033 788

E-mail: [email protected]

Web: http://www.hrubavoda.cz/

Podrobné info:

Bobová dráha

Bobová dráha v PARK SPORTU Hrubá Voda je celoroční aktivitou. Dráha je jedna z nejnovějších a nejmodernějších v České republice.
Členitá, atraktivní, rychlá a bezpečná.

Parametry tratě

  • Célková délka trasy 851 m
  • Převýšení tratě 52 m
  • Maximální dosažitelná rychlost 40 km/hod.
  • Dechberoucí otočka o 360° na závěr
  • Zasazeno do členitého přírodního terénu

Discgolf

Discgolfje dynamicky se rozvíjející aktivita vhodná pro všechny věkové kategorie. Vychází z pravidel klasického golfu s tím rozdílem, že místo holí a míčků hráč hází létající talíř, který se snaží umístit do discgolfového koše, jenž je ekvivalentem golfové jamky.

PARK SPORTU Hrubá Voda nabízí devítikošové hřiště. Hřiště je otevřeno vždy mimo zimní sezónu (tedy cca duben - listopad).

Bungee trampolíny

Příznivci akrobatických skoků si přijdou na své na BUNGEE trampolínách. Účastníci jsou jištěni pomocí latexových gum a to jim umožňuje předvádět bezpečně různé skokanské prvky.

Pro děti velké i malé je zde skákací zóna se 4 trampolínami. Skáče se zde bez jištění, ale okolní sítě i matrace zaručí dětem bezpečnost.

Pro nejmenší je k dispozici ZDARMA kruhová trampolína o průměru 3,7m s ochrannou sítí.

Lukostřelba

V areálu se nachází malá lukostřelecká aréna.

Půjčování koloběžek

Ve spolupráci s RIDEON.CZ jsme pro Vás připravili možnost zapůjčení koloběžek. Koloběžky jsou k vyzvednutí u bobové dráhy.

Počet koloběžek: pro dospělé 2, pro děti 1.Cena: 1Kč/1 min

Dětská zóna

Děti se u nás mohou vyřádit na houpačkách, dětské lanovce, houpajícím mostku a dalších překážkách, které budeme postupně doplňovat. Celá tato „zóna“ je zdarma.

Dětská zóna se nachází v bezprostřední blízkosti letní terasy a posezení. Rodiče tak mají děti na dohled a mohou odpočívat ve stínu vzrostlých stromů u řeky.


Fotografie:

Hrubá Voda Park SportuHrubá Voda Park Sportu