Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Kultura - Muzea /  Veteran Arena / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Út 28. 09.

20°C
zataženo
St 29. 09.

17°C
zataženo
 

Muzea

Veteran Arena

Veteran Arena

Sladovní 3, 779 00, Olomouc

Telefon: (+420) 585 157 438

E-mail: [email protected]

Web: http://www.veteranarena.cz

Otevřeno: Úterý – Neděle 10:00 – 17:00
(duben – říjen)
Včetně státních svátků

Muzeum historických automobilů v Olomouci VETERAN ARENA je největší soukromé veřejně přístupné muzeum svého druhu v České republice. Srdcem expozice je kolekce československých automobilů Tatra, Praga, Aero, Z a Škoda. Výjimečné postavení v našem muzeu mají unikátní vozy značky Wikov vyráběné v nedalekém Prostějově v továrně na zemědělské stroje Wichterle & Kovářík, kterých se celosvětově dochovalo pouze do cca 50 kusů. Pro svou kvalitu, spolehlivost a technickou pokrokovost se vozům Wikov přezdívalo Rolls Royce československých automobilů. VETERAN ARENA se v roce 2013 stala největším světovým muzeem automobilů Wikov.

Milovníci historických motocyklů se mohou těšit na značky Jawa, Praga, ČZ a další.

Celkový počet vystavených exponátů včetně automobilů, motocyklů, benzínových stojanů, podvozků, motorů, stabilních motorů a ukázky renovace je kolem 160 kusů.

Expozici automobilů doplňují dvě technické výstavy: historické radiopřijímače a historické telefony. Můžete se těšit na téměř 900 kusů dobové historické techniky!

Vstupné

  • Děti do 6-ti let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P ZDARMA
  • Základní vstupenka: 198,- Kč
  • Zlevněná vstupenka: 148,- Kč (Důchodci nad 60 let, držitelé ISIC, žáci a studenti)
  • Rodinná vstupenka 388,- Kč (2 dospělí + děti do 15ti let)
  • Fotografování: 50,- Kč


FOTOGALERIE:

Veteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran ArenaVeteran Arena