Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Kultura - Muzea /  Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W. / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Ne 26. 03.

6°C
oblačno
Po 27. 03.

6°C
zataženo

Muzea

Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.

Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.

Palackého 6, 789 83, Loštice

Telefon: +420 583 401 217

E-mail: [email protected]aruzky.cz

Web: http://www.tvaruzky.cz

Otevřeno: Denně 9.00 – 17.30 hod.
Délka prohlídky cca 60 minut.
Maximální počet osob ve skupině 65.
Poslední vstup pro skupiny v 16.00 hod.
Doporučený poslední vstup pro individuální návštěvníky v 16.30 hod.

Tradice výroby olomouckých tvarůžků je téměř 600 let stará. V místě původní výrobny tvarůžků bylo otevřeno v létě roku 1994 Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W. Návštěva muzea začíná ve sklepě firmy, kde je dokumentováno mletí a lisování tvarohu, v dalších podlažích pak vlastní výroba, ale také výrobci a jejich osudy.
Součástí je nezbytná ochutnávka této speciality, která je oblíbená nejen v českých zemích.

V nové podnikové prodejně můžete zakoupit kompletní nabídku Olomouckých tvarůžků a široký sortiment výrobků s tvarůžky i další sýry a mléčné výrobky.

Ceník vstupného do Muzea Olomouckých tvarůžků

  • Základní vstupné 50 Kč
  • Snížené vstupné: děti od 6 – 15 let 30 Kč
  • Snížené vstupné: studenti do 26 let (po předložení studentského průkazu ISIC) 30 Kč
  • Snížené vstupné: senioři od 65 let (po předložení OP nebo cestovního pasu) 30 Kč
  • Rodinné vstupné (1 – 2 dospělí + max. 4 děti do 15 let) 90 Kč
  • Zdarma Děti do 6 let, osoby ZTP, majitelé karet Olomouc Region Card, hosté A.W.

Denně 9.00 – 17.30 hod.

  • Délka prohlídky cca 60 minut.
  • Maximální počet osob ve skupině 65.
  • Poslední vstup pro skupiny v 16.00 hod.
  • Doporučený poslední vstup pro individuální návštěvníky v 16.30 hod.


FOTOGALERIE:

Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.
Mastodon