Hlavní strana Články

V Olomouci se do Noci divadel zapojí čtyři scény

V Olomouci se do Noci divadel zapojí čtyři scény

16. 11. 2023 | Pavel Snášel

Do jedenáctého ročníku Noci divadel se 18. listopadu zapojí také olomoucká divadla. Inspirací pro letošní podtitul „Hoří!“ je výročí znovuotevření Národního divadla po požáru 18. listopadu 1883. V Divadle Tramtarie je pro návštěvníky od 16 do 19 hodin připravena interaktivní stezka, při které divák nahlédne do míst, do nichž se běžně nepodívá a potká naživo své oblíbené divadelní hrdiny. V Divadle na cucky proběhne od 16 do 20 hodin průchozí workshop s techniky divadla. Jeho součástí bude prohlídka zákulisí divadla a společná soutěž ve spolupráci s dalšími olomouckými divadelními scénami.

 

Téma letošní Noci divadel kreativně pojal i Ateliér MDO. Návštěvníci se v rámci prohlídek setkají  i se slavnými postavami jako jsou Johanku z Arku nebo Jan Hus. Pro návštěvníky je připraveno celkem 13 prohlídek, přičemž první začíná v 9.30 a poslední v 17.00, a které potrvají zhruba 45 minut.

 

K Noci divadel se připojí i Umělecké centrum Univerzity Palackého v jezuitském Konviktu. Divadelní procházky je možné absolvovat mezi 17. a 21. hodinou. Budou začínat každých 10 minut v průjezdu Konviktu a délka jejich trvání je asi 40 minut. Poslední prohlídka proběhne ve 20.30. Chybět nebude ani divadelní kvíz.

Další články

Doporučujeme se ještě podívat …

Zobrazit vše

Co hledáte?