Základní informace
V neděli 17. září ožije park na Floře tradiční akcí Bezpečná cesta do školy. Nabitý program i oblíbený veletrh volnočasových aktivit začne ve 13 hodin v parku u pavilonu H.
Sedmnáctý ročník Bezpečné cesty do školy zve na hry, soutěže o hodnotné ceny, tradiční i méně tradiční vystoupení v podání olomouckých zájmových kroužků, ale i celou řadu poučných zážitků. Ty jsou zaměřené především na bezpečnost dětí v silničním provozu.
Svou často až napínavou a nebezpečnou práci přiblíží zástupci složek záchranného integrovaného systému, jako jsou policisté, hasiči a záchranáři. Chybět nebude prohlídka hasičské cisterny, sanitky, policejních vozů nebo laserové střelnice. Zajímavá nejen pro děti bude i ukázka práce kriminalistického technika nebo ukázka vyprošťování zraněného z automobilu při havárii.
♀ Zástupci Městské policie Olomouc s sebou vezmou tzv. opilecké brýle, s kterými si zájemci projdou připravenou dráhu, a odstrašující bude i simulace požití drog.
Hasiči zase názorně ukážou vyprošťování z havarovaného vozidla. Na Floru přijede také Český kynologický svaz se svými čtyřnohými pomocníky , kteří všem přítomným ukážou dokonalou poslušnost.
Paragáni z Hanáckého paraklubu předvedou seskok padákem a zástupci zdravotnické školy vysvětlí základy první pomoci.
Součástí Bezpečné cesty do školy je také veletrh volnočasových aktivit, který dětem i rodičům představí zájmové kroužky v Olomouci.
Vstup na akci je volný a v případě nepříznivého počasí se program přesouvá do pavilonu výstaviště.