Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Vítejte v Olomouci / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Po 21. 08.

18°C
skoro jasno
Út 22. 08.

17°C
jasno
 
 

Kalendář akcí

sdílet
další akce...
flora-leto1

17. 8. 2017–24. 9. 2017 09:00–18:00 Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře

Nahlédněte do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako „osmý div světa“ a nedaleko města Xi´an, kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než 8 tisíc terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy. Nyní máte jedinečnou možnost vidět terakotovou armádu na Moravě! Nenechte si ujít detailně propracované repliky hliněných soch vojáků a koní v životní velikosti, zhlédněte zajímavý dokument o terakotové armádě a zjistěte vše o životě prvního čínského císaře. Využijte letní nabídku 2 v 1. Výstava Terakotová armáda je pro období od 17.8. do 20.8.2017 zahrnuta v ceně vstupenky na letní etapu Flora Olomouc. Prodej vstupenek pouze na výstavu Terakotová armáda bude zahájen v neděli 20.8.2017 v odpoledních hodinách. VSTUPNÉ: 150 Kč

www.flora-ol.cz

flora-leto1

26. 8. 2017 Letecký den

Tradiční letecká show.

www.letisteolomouc.cz

flora-leto1

1. –2. 9. 2017 23. Mezinárodní festival vojenských hudeb

Přehlídka vojenských hudeb se uskuteční ve dvou dnech 1. – 2. září na Horním náměstí a v chrámu sv. Mořice.

www.olomouc.eu

flora-leto1

4. –10. 9. 2017 Dny evropského dědictví

Dny otevřených památek, open air koncerty & divadla, komentované prohlídky.

http://ded.olomouc.eu

flora-leto1

4. –18. 9. 2017 Mezinárodní varhanní festival

49. ročník festivalu varhanní hudby.

www.mfo.cz

flora-leto1

4. 9. 2017 Olomoucké Lafayettovské slavnosti

4. ročník divadelního festivalu her Jana Sulovského o olomouckých osobnostech.

http://ded.olomouc.eu/

flora-leto1

4. –10. 9. 2017 Street Art Festival

10. ročník graffiti exhibice a výstavy graffiti umění v centru města s mezinárodní účastí graffiti a streetart umělců.

www.streetart-festival.cz

flora-leto1

14. 9. 2017 T. G. Masaryk | 80. výročí úmrtí

www.olomouc.eu

flora-leto1

24. 9. 2017–14. 10. 2017 Podzimní festival duchovní hudby

24. ročník festivalu duchovní hudby

www.podzimni-festival.cz

flora-leto1

26. 9. 2017–1. 10. 2017 Vzáří | festival světla a videomappingu

7. ročník mezinárodního soutěžního festival videomapingu.

www.vzari.cz

flora-leto1

5. –8. 10. 2017 Flora Olomouc | Podzimní etapa

Podzimní etapa mezinárodní zahradnické a květinové výstavy a veletrhu.

www.flora-ol.cz

flora-leto1

6. –7. 10. 2017 Olomoucké vinné slavnosti - podzimní

Přehlídka 20 vinařství z Moravy a zahraničí , degustace vín, soutěž burčáku, vinná tombola a bohatý doprovodný program bude připraven pro návštěvníky Olomouckých vinných slavností.

www.olomoucka-vinna.cz

flora-leto1

7. 10. 2017 Olmütz 1813

5. ročník vojensko-historického festivalu z období Napoleonských válek.

www.gardeausterlitz.cz

flora-leto1

28. 10. 2017 Lampionový průvod | 99. výročí Dne vzniku samostatného československého státu

Oslavy Dne vzniku samostatného československého státu.

www.olomouc.eu

flora-leto1

11. 11. 2017 Den válečných veteránů


flora-leto1

11. 11. 2017 Svatomartinská Olomouc

Oslava svátku sv. Martina, ochutnávka a prodej mladých vín.

www.vanocnitrhy.eu

flora-leto1

17. 11. 2017 Den boje za svobodu a demokracii

www.olomouc.eu

flora-leto1

20. 11. 2017–23. 12. 2017 Olomoucké Vánoce

Tradiční vánoční trhy, Mikulášská nadílka, kulturní a doprovodný program v historickém centru města.

www.vanocnitrhy.eu

flora-leto1

7. –10. 12. 2017 Přehlídka animovaného filmu

16. ročník festivalu filmové animace a současného umění.

www.pifpaf.cz

flora-leto1

9. –18. 12. 2017 Vánoce Flora

Vánoční trhy na Výstavišti Flora

www.flora-ol.cz

flora-leto1

1. 1. 2018 Novoroční ohňostroj

Oslava nového roku s programem pro rodiny s dětmi.

www.olomouc.eu

další aktuality...

Aktuality

21. srpna 2017 (po)
Setkání v Rajské zahradě přivábilo na Floru bezmála třicet tisíc návštěvníků

Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Hned dvě hlavní motta nesla letošní letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na stejnojmenném olomouckém výstavišti konala od 17. do 20. srpna 2017. Navštívilo ji přes třicet tisíc lidí, což je zhruba o čtyři tisíce více než vloni.

15. srpna 2017 (út)
Festival Moravské divadelní léto nabídne open-air inscenaci Robin Hood i hosty z Bratislavy

Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem Moravského divadelního léta bude uvedení populární činoherní inscenace Robin Hood pod širým nebem.

11. srpna 2017 (pá)
Začala prázdninová hra Hledej želvu!

Do 21. srpna se může každý zapojit do prázdninové hry Hledej želvu! Pět symbolů želvy a indicie zavedou hráče na tajemná či netušená místa a ukážou jim neznámé příběhy. Olomouc i pro vás může být městem neobjevených památek a vzrušujících dobrodružství.

2. srpna 2017 (st)
Hříště na beach volejbal na Horním náměstí v Olomouci

Již půl roku se Olomouc chlubí prestižním titulem Evropské město sportu 2017 a předcházející měsíce potvrdily, že městu toto označení oprávněně náleží. Město už podniklo mnoho sportovních aktivit a další jsou před námi.