Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Aktuality  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Ne 28. 05.

18°C
jasno
Po 29. 05.

20°C
jasno
 
 

Aktuality

sdílet
datum:

26. května 2017 (pá)

perex:

Milovníci a znalci vína z Olomouce a okolí nemusejí žehrat na aktuální Beerfest, i o ně je totiž postaráno, na Horním náměstí začínají jarní Olomoucké vinné slavnosti.


datum:

26. května 2017 (pá)

perex:

Jsou výletní hry do chytrého telefonu, díky kterým lze poznávat krásy České republiky s virtuálními průvodci, zažít kopec zábavy při plnění nejrůznějších úkolů a dozvědět se zajímavé informace. Aplikaci GEOFUN lze zdarma stáhnout pro chytré telefony se systémy Android a iOS.


datum:

26. května 2017 (pá)

perex:

Už podvacáté budou dekorovány významné osobnosti Cenou města Olomouce a jedna instituce obdrží i Cenu za počin roku. Slavnostní večer, na nějž jsou pozváni i laureáti cen z minulých devatenácti ročníků, doprovodí velkým koncertem Monika Absolonová.


datum:

25. května 2017 (čt)

perex:

Svátky města Olomouce se i letos pojí s možností projít si budovu historické radnice a příležitostí setkat se s představiteli samosprávy. Olomoučanům a návštěvníkům města se radnice otevře v sobotu 3. června.


datum:

24. května 2017 (st)

perex:

Dvě hodiny po poledni začne ve čtvrtek na Korunní pevnůstce olomoucký Beerfest. Potrvá do soboty 27. května a představí se na něm více než 35 pivovarů a přes sto značek piva.


datum:

15. května 2017 (po)

perex:

Výrazný charitativní rozměr měl třetí ročník festivalu Garden Food Festival v Olomouci. Pořadatelé přehlídky dobrého jídla a pití poskytli prostor k prezentaci i dobročinným organizacím a poprvé díky spolupráci s vystavujícími darovali Charitě Olomouc přebytečné potraviny.


datum:

12. května 2017 (pá)

perex:

Foie gras s jablky a cibulkou, pravá italská pizza, hovězí i lososový burger, barbecue z jeleního masa, grilovaný filet z plachetníka, dančí ragú, sicilská caponata, taštičky dim sum, brazilské pao, ale taky raw vanilkový jogurt, rajčatová polévka s pomerančem, cvrček podle Magdaleny Dobromily Rettigové nebo makrónky, čokolády a dorty.


datum:

4. května 2017 (čt)

perex:

Více než šedesát restaurací, vinařů, minipivovarů i tradičních pivních značek nebo prodejců prémiových destilátů a k tomu přes třicet regionálních výrobců a farmářů se připravuje na třetí ročník olomouckého Garden Food Festivalu.


datum:

3. května 2017 (st)

perex:

Tvarůžkový festival, díl druhý: vše zkonzumováno, vše vyzkoušeno a prověřeno. Odhadem dvanáct tisíc návštěvníků zavítalo na druhý ročník Tvarůžkového festivalu Olomouc a dokázalo za dva dny sníst zhruba čtyři a půl tuny tvarůžků a k tomu samozřejmě i další tuny ostatních potravin plus hektolitry piva a jiných nápojů. Podle pořadatelů byl druhý ročník úspěšný, protože se podařilo odstranit většinu nedostatků, které provázely loňský pilotní ročník. Už nyní uvažují o podobě ročníku třetího.


datum:

28. dubna 2017 (pá)

perex:

Informační centrum Olomouc v podloubí radnice bude mít tento víkend změněnou otevírací dobu:


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 92}      další »