Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Aktuality /  Olomouc hostí letošní konferenci Asociace hotelů a restaurací / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Ne 21. 10.

9°C
slabý déšť
Po 22. 10.

8°C
jasno
 
 

Aktuality

sdílet

Olomouc hostí letošní konferenci Asociace hotelů a restaurací

16. listopadu 2017 (čt)

Olomouc hostí letošní konferenci Asociace hotelů a restaurací

Prestižní setkání odborníků v oblasti cestovního ruchu bude brzy hostit Olomouc. Konference Asociace hotelů a restaurací České republiky se zde odehraje ve dnech 30. listopadu a 1. prosince.

Hlavním mottem letošní konference je nedostatek personálu v daném oboru. Jedná se o široké téma, které lze uchopit z několika úhlů. Asociace se zaměřila i na aktuální situaci na trhu práce – nové koncepty náboru, kde brát zaměstnance a jak být první, kdo je uloví …

Pozvání na akci přijala řada zajímavých osobností, kteří z pohledu odbornosti mají k této problematice co říci – Rostya Gordon Smith oceněná mezi 50 nejlepšími personalisty světa, P.Horáková – HR manager Mandarin Oriantal Prague či K.Gábová – personální ředitelka úspěšného start up projektu Kiwi.com. Významným hostem bude také Radek Kašpárek, držitel Michelinské hvězdy a mnoho dalších, kteří budou diskutovat v panelu o konceptech nové generace.

„Velmi si vážím toho, že si asociace vybrala pro konání celostátní konference právě Olomouc. Potvrzuje to skutečnost, že je Olomouc stále významnějším hráčem v oblasti cestovního ruchu, s níž je samozřejmě segment hotelů a restaurací úzce propojen,“ komentoval akci náměstek primátora Olomouce Pavel Urbášek.

Více informací a možnost registrace najdete na adrese www.konferenceahr.cz