Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Turismus - Aktuality /  Festival Bounty Rock Café už tuto sobotu, nabídne Pražský výběr / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Ne 27. 05.

26°C
jasno
Po 28. 05.

24°C
jasno
 
 

Aktuality

sdílet

Festival Bounty Rock Café už tuto sobotu, nabídne Pražský výběr

13. června 2017 (út)

Festival Bounty Rock Café už tuto sobotu, nabídne Pražský výběr

Jeden ze tří letošních koncertů Pražského výběru, jediné české vystoupení fenomenálního kytaristy a bývalého člena Scorpions Uliho Jona Rotha nebo strhující show vycházející německé hvězdy symfonického metalu Beyond the Black, která před pár dny hrála v Krakově se světoznámými Aerosmith.

To jsou hlavní bonusy letošního Bounty Rock Café Open Air, který v areálu olomoucké Korunní pevnůstky odstartuje festivalovou sezonu už v sobotu 17. června. Festival Bounty Rock Café Open Air probíhá za podpory statutárního města Olomouce.

Pražský výběr naživo je podle pořadatele festivalu Dušana Neumanna sám o sobě výjimečný zážitek. Bude o to výjimečnější, že v Olomouci legenda českého bigbítu hrála naposledy v osmdesátých letech. „Náš festival tak bude pro fanoušky Pražského výběru výjimečná příležitost vidět a slyšet, že kapela kolem Michala Pavlíčka a Michaela Kocába stále neztratila nic ze své energie a instrumentálního mistrovství,“ upozornil Neumann.

Na poslední chvíli se pořadatelům olomouckého festivalu podařilo zajistit vystoupení Uliho Jona Rotha - jednoho z nejlepších rockových kytaristů, někdejšího člena kapely Scorpions a spoluhráče Joea Satrianiho. „Původně u nás měla hrát americká bluesrocková zpěvačka Dana Fuchs, která ale účast odřekla kvůli americkému turné. Nakonec jsme rádi, že to tak dopadlo, protože Uli Jon Roth patří k tomu nejlepšímu, co klasický hard rock může nabídnout,“ podotkl Neumann s tím, že v Olomouci Roth zahraje skladby zejména z alba Scorpions Revisited.

V letošním festivalovém menu je ale podle Neumanna také minimálně jedna delikatesa pro mladší ročníky. V Olomouci zahraje německá symphonic metalová kapela Beyond The Black v čele se zpěvačkou Jennifer Haben. „O jejích kvalitách svědčí i fakt, že si ji jako předkapelu vybrali slavní Aerosmith, s nimiž hráli před několika dny v Krakově,“ dodal Neumann.

Festival Bounty Rock Café Open Air se koná už posedmé. Letos poprvé ale pořadatelé program rozdělili na dvě pódia, na nichž zahraje celkem jedenáct kapel. Kromě zmíněných skupin se návštěvníci můžou těšit například na metalový Škwor, Horkýže Slíže, progresivní skupiny Votchi a minus123 minut, formaci kolem herce Vojty Kotka Th!s, olomouckou nu-metalcore kapelu Sunset Trail, olomoucké progmetalisty Split Bearing a symphonic metalovou skupinu Sarkonia z Přerova.

Bounty Rock Café Open Air 2017 - linup

Hlavní stage

13:00 - Sarkonia
14:45 - Horkýže Slíže (SK)
17:00 - Split Bearing
19:00 - Škwor
21:15 - Uli Jon Roth
23:45 - Pražský výběr

Amfiteátr

13:45 - Th!s
16:00 - minus123 minut
18:00 - Sunset Trail
20:15 - Votchi
22:30 - Beyond The Black (Ger)