Olomouc na špici žebříčku Lonely Planet!Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Miniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. „Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno Sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů,“ láká největší světový vydavatel průvodců. Už před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

„Je to krásné a pro nás současně překvapivé. Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii, vnímám to jako vítězství v turistické olympiádě,“ reagoval na první zprávy o vyznamenání Olomouce primátor Martin Major. „Velice mě těší, že odborní redaktoři tohoto nakladatelství skutečně oceňují krásu našeho města, jeho malebnou atmosféru a jedinečnost. Olomouc je zaujala mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. To je určitá komparativní výhoda našeho města, i když po opakovaných pochvalách od nejčtenějšího průvodce možná jen dočasná,“ uvedl primátor Major s úsměvem. „Věřím, že se takto podaří představit naše krásné město dalším a dalším turistům,“ dodal náměstek primátora Jan Holpuch. „Myslím si, že označení jako skrytý poklad či neobjevené místo dodají Olomouci ještě silnější punc atraktivity a vzbudí u potenciálních návštěvníků větší zájem.“

Olomouc se snaží o kvalitní systematickou propagaci svých krás už léta a v poslední době tato snaha sklízí hmatatelné plody. Statistiky i prostý pohled do ulic v centru města potvrzují, že turistů v Olomouci opravdu přibývá, město je už součástí nabídek cestovních kanceláří, například na jednodenní výlety z Prahy, či jako součást trasy Vídeň–Krakov. „Určitě pomohla větší propagace ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která Olomouci věnuje více prostoru než dříve,“ říká Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu. „Pochvaly od Lonely Planet samozřejmě pomohou, ideálně to funguje tak, že na základě těchto doporučení sem návštěvník přijede, je spokojen a doma pak Olomouc doporučí svým známým,“ dodává Dušan Gavenda ze stejného oddělení. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě zdarma ke stažení na www.lonelyplanet.com/secret-europe.

Titulní stránka / Služby - Akční nabídky  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
Čt 30. 03.

15°C
slabý déšť
Pá 31. 03.

13°C
jasno
 
 

Akční nabídky

sdílet

Máte rádi cestování, aktivní trávení volného času, toulky historií, kvalitní gastronomii a navíc chcete ušetřit?
Pak jste na správné adrese! Webová stránka se speciálními nabídkami Vám přehledně zobrazí všechny slevy subjektů v cestovním ruchu, které se nachází na území města Olomouce.
Garanci bezpečného nákupu zajišťují jednotliví poskytovatelé akčních nabídek.


Volný čas

Flora Olomouc - pobytový balíček

Přivítejte jaro v Olomouci, městě květin. Objeve jarní atmosféru hanácké metropole, dle prestižního turistického průvodce Lonely Planet "nejkrásnějšího města České republiky". V ceně balíčku jsou také 2 ks vstupenek na mezinárodní výstavu květin Flora Olomouc a také turistická karta Olomouc region Card. Třídenní pobyt pro dvě osoby již od 2 550 Kč!

Datum trvání akce:19. –24. 4. 2017
2 550
 
Volný čas

Tvarůžková Olomouc - pobytový balíček

Navštivte Olomouc v průběhu Olomouckého tvarůžkového festivalu! Ochutnejte Olomoucké tvarůžky na mnoho způsobů, pivo regionálních pivovarů a zažijte báječnou atmosféru barokního města. Hanáčtí hudebníci a tanečníci, cooking show, soutěže a další bohatý doprovodný program. Zůstaňte na třídenní pobyt pro dvě osoby již od 2 300 Kč! V ceně balíčku také turistická karta Olomouc region Card.

Datum trvání akce:27. –30. 4. 2017
2300 Kč
 
Volný čas

Garden Food Festival - pobytový balíček

Přijeďte do Olomouce na festival dobrého jídla a pití. Každý, kdo je alespoň ve skrytu duše gurmetem, si rád vychutná víkend v Olomouci plnými doušky. Zůstaňte na třídenní pobyt pro dvě osoby od 12. do 15. 5. 2017 a spojte gurmánské zážitky s prohlídkou hanácké metropole. V ceně balíčku jsou 2 ks vstupenek na Garden Food Festival a další bonusy. Nabídky pobytů již od 2 700 Kč!

Datum trvání akce:12. –15. 5. 2017
2 700 Kč