Olomouc v Lonely Planet - již podruhé!Olomouc je malá Praha. Mezi deset horkých tipů Evropy, kam určitě stojí za to se vypravit, město už podruhé zařadili profesionální cestovatelé z prestižního vydavatelství Lonely Planet.

Krásná, zajímavá, přitažlivá, ale na rozdíl od hlavního města klidná a s kouzelnou atmosférou. To všechno společně s bohatým nočním životem dělá z Olomouce jednu z nejzajímavějších destinací na starém kontinentě. „Velikost není všechno. Evropa samozřejmě nabízí mnoho známých destinací typu Londýna nebo Amsterdamu, ale pokud od cestování čekáte něco víc, nabízíme seznam míst, kam byste se určitě měli vydat. Míst, která jsou lidmi zatím možná přehlížená, ale naprosto neprávem,“ uvádí ve svém článku Andy Murdock, profesionální cestovatel a autor Lonely Planet. Olomouc představuje jako výjimečnou destinaci Moravy, kterou je nutno spatřit na vlastní oči. Autentická atmosféra Moravy totiž podle cestovatele vystihuje život v Česku mnohem lépe než kosmopolitní Praha.

Vůbec poprvé se Olomouc ocitla v seznamu Lonely Planet v loňském roce, a to s významnou charakteristikou - skrytý poklad Evropy. Letos už se ale lesk našeho pokladu neskrývá a autoři odhalují nejeden důvod, proč do Olomouce rozhodně přijet. Lákají například i na noční zábavu a jedinečnou atmosféru potemnělých křivolakých uliček, kterých lze v centru barokní Olomouce najít více než dost. „Být součástí Top Ten je samozřejmě obrovský úspěch. Nejen, že se nám podařilo potvrdit loňské umístění na seznamu doporučených destinací, ale ještě dokázat, že Olomouc je prezentována jako jeden z rozhodujících důvodů, proč se v konkurenci ostatních evropských cílů vydat právě do našeho regionu,“ raduje se z účasti v seznamu náměstek primátora Jan Holpuch, který má na starosti mimo jiné také kulturu a rozvoj cestovního ruchu.

Celá Morava a Olomouc se tak tentokrát ocitly ve společnosti dalších devíti evropských lokalit, které stojí za návštěvu, když od cestování čekáte „něco navíc“. Top 10 evropských destinací pro rok 2013 vypadá podle Lonely Planet právě takto:

  • Porto & údolí řeky Douro
  • Budapešť, Maďarsko
  • severní Island
  • Cinque Terre, Itálie
  • Morava, Česká republika
  • Bern, Švýcarsko
  • Marseille, Francie
  • Chorvatsko
  • Severní Irsko
  • Copenhagen, Dánsko

„Těžko samozřejmě můžeme návštěvností konkurovat masovým metropolím typu Paříž nebo Řím, myslet si to, by bylo bláhové. Ale podle mě je to spíše olomoucká devíza než handicap. Proto si další zmínky v Lonely Planet vážíme a určitě ji využijeme pro svou propagaci. Olomouc je přece nádherná, s tím nelze než souhlasit,“ uzavírá náměstek Holpuch s úsměvem.

Celý článek o nejzajímavějších evropských destinacích pro letošní rok najdete na www.lonelyplanet.com/europe/travel-tips-and-articles/77757.

Titulní stránka / Kultura - Kalendář akcí  / cs ^
 

Informační centrum

Informační centrum

i Horní náměstí
podloubí radnice
779 11 Olomouc

Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, 392
E-mail:

 

Mapa

Mapa města
 

Olomouc region Card

Olomouc Region Card

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné.

 
 
 
Hledat v kalendáři:

Kalendář akcí

sdílet

Hledat text:
Měsíc
Den
Hledám ...

Prolink: Lepší telefon,Kopírování Planografie - Kopírovací centrum,Poštou ranní